W świetle rządowych zapowiedzi na przełomie 2013/2014 ma pojawić się program Mieszkanie dla Młodych.
© 2010-2011. BANKIER Punkt
Przyjmowania Opłat. Projekt, administracja: J. Michlak
Program "Rodzina na swoim". Warunki i zasady obowiązujące przy kredytach z dopłatami Skarbu Państwa Kredyt z dopłatami Skarbu Państwa w ramach Rządowego programu "Rodzina na Swoim" polega na tym, iż część należnych Bankowi odsetek, w okresie pierwszych ośmiu lat spłaty pokrywana jest przez Skarb Państwa (dopłaty do oprocentowania realizowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego). Kredyt jest udzielany na podstawie Ustawy z dnia 08 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dziennik Ustaw nr 183 z dnia 11 października 2006 r., poz. 1354) z późn. zm.
Dla kogo? Zgodnie z ustawą, kredyt z dopłatami Skarbu Państwa w ramach programu "Rodzina na swoim" przewidziany jest dla:
Wnioskodawcy ubiegający się o kredyt w ramach programu Rodzina na swoim, muszą posiadać zdolność kredytową - pozwalającą na spłatę pełnych rat kredytu (rat nie pomniejszonych o dopłatę do odsetek). Kredyt jest przeznaczony dla osób, które nie są lub nie były stroną innej umowy mieszkaniowego kredytu preferencyjnego. Jeśli w ocenie instytucji udzielającej kredyty z dopłatami Skarbu Państwa w ramach programu "Rodzina na swoim" docelowy kredytobiorca (tj. małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca dziecko) nie posiada wymaganej zdolności kredytowej, do umowy o kredyt preferencyjny mogą przystąpić inne osoby, które są spokrewnione lub spowinowacone z docelowym kredytobiorcą (np. rodzeństwo, rodzice, ojczym, macocha, teściowie, krewni). Dopłaty mogą być stosowane, jeżeli docelowy kredytobiorca (oboje małżonków, bądź osoba samotnie wychowująca dziecko) w dniu zawarcia umowy kredytu preferencyjnego nie jest:
Osoba ubiegająca się o kredyt w ramach programu Rodzina na swoim, równocześnie z zawarciem umowy kredytu składa pisemne oświadczenie o spełnieniu powyższych warunków. Z dopłat mogą skorzystać osoby (będące nejemcami lokalu mieszkalnego lub którym przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego), które w momencie zawierania umowy kredytu preferencyjnego, zobowiążą się pisemnie do:
Przeznaczenie kredytu. Kredyt preferencyjny może być przeznaczony na:
"Rodzina na swoim"
Źródło informacji:
www.RodziNaSwoim.pl
![]()
Więcej informacji na:
www.RodziNaSwoim.pl
|